Zdrada to okoliczność, która dotyczy prawie połowy związków małżeńskich w Polsce. Wiadomość o zdradzie dociera do nas bardzo często nagle i wywraca do góry nogami całe dotychczasowe życie.

zdradaNierzadko bywa i tak, że zdradzający partner latami ukrywa fakt spotykania się z kimś innym. Zdrada dość często kończy się rozwodem, ale nie zawsze tak się dzieje. Część małżeństw decyduje się na próbę naprawy relacji w związku.

Psychologowie twierdzą, że winę za zdradę ponoszą zwykle obydwie strony, gdyż nic nie dzieje się bez przyczyny. Zdrada dość często pojawia się w wieloletnich związkach, do których na dobre wkradła się rutyna. Psychologowie uważają, że bardzo często to my sami prowokujemy zdrady, gdyż nie dbamy o partnera oraz o własną atrakcyjność. Dla par, których związek znalazł się w trudnym położeniu dobrym rozwiązaniem może okazać się terapia małżeńska prowadzona przez dobrego specjalistę. Aby jednak mogła ona zakończyć się powodzeniem obydwie strony muszą tak samo bardzo chcieć naprawiać związek.