Kim jest psycholog?

Psycholog to nie tylko lekarz, ale również ktoś komu w zupełności możemy zaufać i powierzyć swoje problemy. Wizyta u psychologa jest coraz częstszym sposobem na zrozumienie i poprawienie swoich relacji z partnerem lub dziećmi.

I chociaż kiedyś ludzie nie chodzili do psychologa bo wstydzili się tego, że potrzebują pomocy to na szczęście świadomość tego, że może on bardzo pomóc jest w naszym społeczeństwie coraz większa. Coraz więcej osób przekonuje się o tym, że psycholog Wrocław potrafi bardzo skutecznie i dosyć szybko dotrzeć do małych dzieci czy nastolatków z problemami. Rodzice często nie potrafiąc poradzić sobie z nieznośnym dzieckiem z bezsilności zaczynają reagować gniewem i wprowadzają do domu system kar i zakazów.

Nie zawsze jest to dobra droga by pokonać kryzys w relacjach rodzic – dziecko. Psycholog Wrocław jest w stanie pokazać nam jak rozmawiać z dzieckiem oraz pomóc nam w otwarciu się na jego problemy i marzenia. Różnicę w rozmowach i odnoszeniu się do siebie zauważymy już w trakcie pierwszych spotkań ze specjalistą. I choć praca z nastolatkiem lub małym dzieckiem wymaga sporo czasu, uwagi i cierpliwości, musimy mieć też świadomość, że nie ogranicza się ona do spotkań z psychologiem. Jest to również nasz wysiłek wkładany w domu i ciągłe odbudowywanie zaufania, troskliwości a nieraz również miłości.